Аб школе

Поўная назва УА:

Дзяржаўная установа адукацыі

"Сярэдняя школа № 1 г. Бярозы імя В.Х. Галаўко "

Расклад званкоў

Расклад факультатыўных заняткаў

Расклад інфармацыйных

і класных гадзін

Расклад заняткаў па ГКП

Расклад заняткаў па інтарэсах

Рэжым працы школы:

навучальная установа функцыянуе ў дзве змены: 1-ыя, 2-ія,  5-я и 9-11-ыя класы займаюцца ў першую змену,         3-я, 4-я, 6-8-ыя класы - у другую. Час для правядзення факультатыўных і стымулюючых заняткаў вызначаны да 19.20  гадзін, спартыўных  секцый, вечарын адпачынку – да 21.00 гадзін.

Кантактная інфармацыя

Тэлефоны "гарачых ліній", тэлефоны даверу і даведачных службаў

Гісторыя і традыцыі

Сціслая даведка з гісторыі ўстановы

У 2019 годзе першай сярэдняй школе горада Бярозы спаўнілась 75 год з дня адкрыцця і 50 год будынку школы па вуліцы Якава Свердлова. У яе летапіс можна ўнесці і наступныя даты і падзеі :
- у 1904 годзе ў Бярозе было адкрыта першае рэальнае вучылішча.
- у 1939-ым – першая беларуская школа.
- афіцыйнае адкрыццё СШ № 1 г. Бярозы адбылося 1 верасня 1944 года, адразу пасля вызвалення раёна ад нямецка-фашысцкiх захопнікаў. Спачатку будынак установы знаходзіўся на месцы сённяшняга філіяла № 106 акцыянернага ашчаднага банка “Беларусбанк”, што ля СШ № 3. Затым у 1959 годзе школа была пераведзена ў новы будынак. Зараз гэта раённы Цэнтр дадатковай адукацыі, што па вуліцы Леніна.
- 31 жніўня 1969 года была ўрачыста адкрыта сённяшняя СШ № 1 г. Бярозы ў тыповым будынку, якому ў 2019 годзе  споўніцлась 50 гадоў.

Імя воіна-інтэрнацыяналіста В.Х. Галаўко, былога выпускніка, установе было нададзена згодна рашэння № 110 ад 11 сакавіка 2003 года Брэсцкага абласнога выканаўчага камітэта. Ініцыятарам гэтага выступіў Савет Бярозаўскай раённай арганізацыі “Грамадскае аб’яднанне Беларускі Саюз ветэранаў вайны ў Афганістане” (Старшыня У.В. Сяргееў)