Материальная база

В школе оборудовано 30 учебных кабинетов, 2 мастерские, кабинет обслуживающего труда, спортивный и тренажёрный залы, зал ритмики, библиотека.  Столовая школы совмещена с актовым залом.

Для организации управленческого процесса и деятельности специалистов существуют кабинеты социальных педагогов, педагогов-психологов, педагогов-организаторов,учительская и административные кабинеты.

Для оптимизации образовательного процесса кабинеты оборудованы 1 мультибордом, 2 интерактивными досками, 12 телевизорами.

В школе организована локальная сеть и имеется доступ к сети Интернет с широкополосным соединением ADSL, осуществляется беспроводной доступ по сети Wi-Fi. Активно используется электронная почта, установлена система межведомственного документооборота.

Территория школы включает стадион, пришкольный учебно-опытный участок. Всего территория школы составляет  3 га.

Ознакомиться со школьными кабинетами можно здесь, совершить экскурсию по территории школы здесь.

Аб падрыхтоўцы навучальнай установы да новага 2020/2021 навучальнага года

18 жніўня 2020 года раённая камісія па прыёмцы навучальных устаноў да 2020/2021 навучальнага года наведала СШ № 1 імя В.Х. Галаўко г. Бярозы. Госці былі ўражаны і далі высокую ацэнку зробленаму рамонту.

На фота 1 так выглядае новая сцэна для разнастайных урачыстасцей, якія адбываюцца пад адкрытым небам. Сцэна была куплена за сродкі, набытыя за здачу макулатуры.

Фота 1.

Школьныя рабочыя Пукала Мікалай Іванавіч і Сярэдзіч Казімір Сямёнавіч сваімі сіламі адрамантавалі пешаходную дарожку ад майстэрні да спартзалы (фота 2).

Фота 2.

На фота 3 так зараз выглядаюць абноўленыя сцены школьнага склада. Невялікі ўклад па іх атынкоўцы зрабілі юнакі-выпускнікі былога 11 “В” класа.

Фота 3.

Рукамі школьных рабочых Пукала Мікалаем Іванавічам і Сярэдзічам Казімірам Сямёнавічам з кухоннай залы зроблена надворная выцяжка.(Фота 4).

Фота 4.

Выгляд абноўленых сцен спартыўнай залы. (Фота 5).

Фота 5.

Бярозаўскім раённым выканаўчым камітэтам перад пачаткам новага навучальнага года зроблены для школы турнікет з боку вуліцы Альшэўскага. (Фота 6).

Фота 6.

Сіламі бацькоў 2 “Б” класа і іх настаўніцы Шрамавай Таццяны Міхайлаўны зроблены рамонт вучэбнага кабінета пачатковых класаў № 5. (На фота 7-10).

Фота 7. Фота 8.
Фота 9. Фота 10.

На фота 11-12. Абноўлены выгляд вучэбнага кабінета пачатковых класаў № 7 дзякуючы настаўніку Брылёвай Ірыне Іванаўне і бацькам 4 “В” класа.

Фота 11. Фота 12.

Такі выгляд мае вучэбны кабінет беларускай мовы і літаратуры № 26. Шмат сіл на яго рамонт затрацілі настаўнікі Скробат Аксана Віктараўна, Маісеева Таццяна Сцяпанаўна і Бартноўская Галіна Рыгораўна. (Фота 13-14).

Фота 13. Фота 14.

Сіламі школьных прыбіральшчыкаў была абноўлена канцылярыя дырэктара школы.(На фота 15-17).

Фота 15. Фота 16.
Фота 17.

Набыў новы твар вучэбны кабінет рускай мовы і літаратуры № 33. Шмат папрацавалі настаўнік Талатай Святлана Паўлаўна і бацькі ўжо 11 “Б” класа. (Фота 18-20).

Фота 18. Фота 19.

Фота 20.

Ад заказніка “Спораўскі” СШ № 1 г. Бярозы атрымала значны падарунак (на суму 9 400 рублёў): два лабараторныя сталы, дзве шафы, пяць мікраскопаў, разнастайныя прабіркі, колбы, вымяральныя прыборы для даследавання чысціні вады. Настаўнікі хіміі Хвядчэня Алена Леанідаўна і Юркевіч Лідзія Віктараўна знаёмяцца з новымі прыборамі. (Фота 21-28).

Фота 21. Фота 22.
Фота 23. Фота 24.
Фота 25. Фота 26.
Фота 27. Фота 28.

Сіламі прыбіральшчыкаў службовых памяшканняў набыў новы выгляд кабінет дзяжурнага. (Фота 29).

Фота 29.