К высокому и светлому знай верный путь

"К высокому и светлому знай верный путь"

Фотарэпартаж

Пад такой назвай 15 лістапада 2019 года адбылося традыцыйнае свята прысвячэння ў кадэты вучняў 5 “К” класа. На свяце прысутнічалі бацькі пяцікласнікаў, настаўнікі пачатковай школы, кадэты 9 “К” класа і іх класны кіраўнік Грынкевіч І.С.

Вядучымі былі намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце Канавалава Вольга Мікалаеўна і педагог-арганізатар Углянец Алеся Анатольеўна.

Вучні 5 “К” перад пачаткам свята. У чаканні.

Сцяганосцы з 9 “К” класа.

У гасцях настаўнікі пачатковай школы Гармель Тамара Аляксееўна і Голубева Валянціна Ульянаўна.

Самы важны момант: прымацаванне пагонаў перад клятваю кадэта.

З віншавальным словам да кадэтаў звяртаецца пратаіерэй Георгій Шаўцоў. Акрапленне святой вадой – адзін з самых важных абрадаў свята прысвячэння ў кадэты.

Класны кіраўнік 5 “К” класа Галіна Рыгораўна Бартноўская і яе выхаванцы выконваюць гімн кадэта.

З віншавальным словам да кадэтаў 5 “К” звярнуліся іх першыя настаўнікі.

Віншаванне ад афіцэраў: намесніка камандзіра часці па ідэалагічнай рабоце

Аляксандра Васільевіча Быкава і начальніка групы прызыву Бярозаўскага райваенкамата Руслана Пятровіча Клюкача.

Фрагменты кадэцкага вальса.

Закончылася свята фотасесіяй.